
De tas is genoemd naar de actrice Jane Birkin en was oorspronkelijk ook voor haar ontworpen, in 1984. De Birkin bag is de enige handtas ooit waarvoor er wachtlijsten van meer dan 6 jaar (!!!!!) waren. Gelukkig heeft Hermès dat sinds kort aangepast en is de Birkin bag nu in stock.
Niettemin blijft de Hermes Birkin bag één van de meest begeerde handtassen ooit. De prijs zal dan ook niet snel dalen.. Reden te meer om goede alternatieven te zoeken!

Michael Kors kiest echter voor een iets meer eigentijds design. Met een lange lederen riem kan je de tas over je schouder dragen. Ook kiest mister Kors voor veel zilver – Michael Kors heeft altijd al iets gehad met zilveren en gouden afwerking – onder andere aan de schouderband.
Maar hét grote verschil is uiteraard de prijs. Vorige winter kocht ik – ja, de tas is blijkbaar een succes want de reeks loopt al meerdere seizoenen – een zwarte ‘Bikrkin like’ Michael Kors voor 350 euro bij Hopland 14, te Antwerpen. In USA zag ik de handtas echter voor 290 dollar, zo’n 210 euro.. De moeite dus!






